Internationella familjedagen
2026
v 31
Fredag
15
Maj
Internationella familjedagen är om 292 dagar
Samma dag
Andra högtider denna dag: Arbetslöshetens dag, Förskolans dag, Internationella tillgänglighetsdagen, Kardemummabullens dag
Fakta om Internationella familjedagen
- Röd dag: Nej
- Officiell högtid: Nej
- Flaggdag: Nej
- Nedräkning till Internationella familjedagen: 291 dagar, 3 timmar och 10 minuter
-
När infaller Internationella familjedagen kommande år?
- 2027 - Fredag 15/5
- 2028 - Söndag 15/5
- 2029 - Måndag 15/5
- 2030 - Tisdag 15/5
- 2031 - Onsdag 15/5
Vad gör du på Internationella familjedagen?
Dela med dig av dina traditioner, minnen eller planer. Din e-postadress kommer inte att visas.
Inga kommentarer ännu. Du kan bli den första!